Vítejte na mých stránkách aneb

Milujeme šperky

Hodinky Geneva aneb levné hodinky

Nedávno se mi stalo, že jsem přemýšlel nad tím, co dát své přítekyni. Bižuterie a podobných blbostí má kupu a tak jsem si říkal, že vzhledem ke její "dochvilnosti" (asi chápete, že je to ironie) ji dám nějaké pěkné stylové hodinky. Nejsem milionář, takže nějaké "Michael Kors" a jemu podobné módní libůstky nepřipadaly v úvahu. Čili abych to nezakecával, hledal jsem levné hodinky. Jistě chápete, že pod pojmem levný to musí být typicky česky levné / super kvalitní. Nevím jestli se mi  podařilo splnit to druhé, ale levné ano. Pokud budete něco takového také hledat, doporučuji se podívat na levné hodinky Geneva. Nejlevnější jsem našel na prokrasu.eu, nebo alespoň se mi tam nejvíce líbily. Zejména doporučuji ty kovové s kamínkama. Ne že bych byl ženská ale samotnému se mi líbily a přece jen kov je kov narozdíl od koženkového řemínku. Pokud tedy také něco hledáte, zkuste se juknout tam. Mimo jiné tam toho mají mega moc.

Náušnice z chirurgické oceli? Proč ne ze stříbra?


Mnoho lidí nechápe ( a byl jsem mezi nimi i já) proč vlastně ženy kupují chirurgickou ocel za cenu ryzího kovu. Proč dávají přednost těžšímu a méně cenému šperku? A platí to i pro snubní prsteny. I ty se z chirurgické oceli těší velké oblibě? Proč, proč, proč?

No odpověď je vlastně relativně jednoduchá a má dvě hlediska. Estestické a zdravotní. Začnu nebývale od toho posledního. Chirurgická ocel jako taková totiž nezpůsobuje žádné alergie na kůži. Mnoho lidí nesnese stříbro a zlato je dosti drahé, proto pokukuje po této alternativě. Co se týče estetického hlediska, tak chirurgická ocel má leštěný povrch. V praxi to znamená, že tento povrch nekoroduje, více vydrží a hlavně nečerná. Všichni víme, že stříbro nám dokáže a chvíli zčernat, pokud nemá speciální rhodiovanou úpavu. Ta však obnáší to, že stříbro stejně vypadá tmavší jako ta ocel, která má tmavší odstín ,avšak luxusní lesk. Čili pokud chcete či přemýšlíte, že koupíte nějaké náušnice z chirurgické oceli, určitě se toho nebojte. Jen pozor na váhu. U visacích náušnic to může po celodenní nošení být docela "zajímavé". Osobně bych však volil možná spíše náramky z chirurgické oceli, protože se na zápěstí více potíme a léto prostě pot přitahuje :-). Navíc, pokud někde s nimi zachytnete, neroztrhnou se Vám hned jako jinak měkké stříbro.


Vybíráte šperky? Zvažte z jakého materiálu


Pokud vybíráte šperky, je jasné, že se budete řídit primárně impulsivním smyslem. Líbí / nelíbí? V dnešní době je však nutné také vybírat nejen na základě impulsivního chování, ale je třeba brát ohledy na zdravotní hledisko. Mnozi jsou alergičtí na ušlechtilé resp neušlechtilé kovy. Alergie vzniká většinou ne na stříbro či zlato, ale na příměsy, které jsou v dané slitině obsaženy. Nikdy nemáme čistě stříbrný nebo zlatý šperk. Prozradí nám to i punc. Například 925 značí, že 92,5% je stříbro, zbylých 7,5 % jsou příměsy, které dělají šperk použitelným. Pokud trpíte tímto nešťastným problémem a nemůžete tyto krásné a lesklé kovy nosit, nezbývá než se dívat pro na šperky z chirurgické oceli. Možná to teď vyznělo příliš pesimisticky, protože ocelové šperky jsou opravdu nádherné a často mnohem lesklejší a třpytivější než stříbro nebo zlato. Proto neklesejte namysli. Navíc kvalitní a krásné šperky z oceli vyrábí světové značky jako Morellato a mnoho dalších.

Ať už alergií trpíte nebo ne, stojí za to se podívat na nějaký pěkné náramky z chirurgické oceli, náušnice chirurgická ocel, nebo například přívěsky z chirurgické oceli.

Třpyt, krása a oblíbenost? To vše v podobě stříbrných náušnic

O tom, že stříbrné náušnice jsou velmi oblíbené nemůže být pochyb. Stříbro je nejčastěji uživaným materiálem pro výrobku šperků. Také je nejvíce vyhledávaným kovem zejména u mladší skupiny naší populace. Nevím čím to, ale ze stříbrných šperků vyzařuje opravdu energie a elán. Možná si zlato spojujeme s babičkama a maminkama a proto se tak žluté zlato nenosí. Něco jiného je bílé zlato, které však trochu ztrácí tím, že jej od stříbra moc nerozeznáme. Vlastně je spíše do tmavší barvy, která je pak podobná buď chirurgické oceli nebo spíše rhodiovanému stříbru.

Nicméně pokud hledáte velký vběr stříbrných náušnic, klikněte si na odkaz výše. Je to možná jeden z největších shopů, které znám a mají tam velký výběr jak z chirurgické oceli tak i stříbrných šperků. A pro maminky budou zajímavé jejich krásné a skutečně dětské stříbrné náušnice.

Jakou velikost zvolit u stříbrných přívěsků?


Jak již bylo v předchozích postech zmíněno, stříbrné šperky se těší velké, ne-li největší oblibě. Stejně tak tomu je u náhrdelníků nebo stříbrných přívěsků. Jakou správnou velikost ale zvolit?

Náhrdelníky lze rozdělit do několika typů, pomineme-li volbu materiálu. Jednak máme náhrdelníky dlouhé s délkou výrazně přes 60cm, které se hodí zejména v případě, že máte vyzývavé šaty s odhaleným dekoltem. Šperk tento celkový outfit velmi obohatí a dodá mu šmrnc a trochu extravagance. Poté tu máme klasické délky kolem 45-50cm, které NEJSOU upnuté těsně kolem krku. Nejčastější a elegantní varianta pro 99% lidí. Nakonec jsou tu tzv. chokers náhrdelníky, které nám obepínají krk. Ty jsou však zpravidla spíše z látky a přívěsek je tvořený krystalem.

U stříbrných přívěsků nelze takto segmentovat, ale jaká velikost je ideální? Dle mého názoru je vhodné pamatovat na pořekadlo, "méně je někdy více". Trochu mi přijde, že se každý snaží najít co největší šperk a má-li přívěsek do 1 cm je podezřele malý. Velmi záleží na celkovém looku, jakého chcete dosáhnout, ale pro běžné nošení je menší velikost přívěsků naprosto ideální. Nepodceňujte drobné šperky. Osobně je pro pány mnohem zajímavější "normální elegantní žena" než-li dáma ověšená řetězama od hlavy k patě.

Stříbrný přívěsek proto volte s rozvahou. Ideální velikost se pohybuje v rozmezí 1-2 cm.


© 2017 Výroba šperků. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky